LE: Šok u nadoknadi, Zvezda ispustila pobedu!

Fudbaleri Crvene zvezde poneće iz Kazahstana remi sa datim golom koji im daje velike šanse da se nakon dvomeča sa Irtišom nađu u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope.

Vicešampion Srbije pregrmeo je neugodno gostovanje u Pavlodaru i na revanš sa Irtišem poneo remi uz dat gol koji ga uprkos ispuštenoj pobedi stavlja u dobru poziciju kada je plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope u pitanju.

Crvena zvezda je u prvoj utakmici 2. kola kvalifikacija za Ligu Evrope remizirala sa Irtišom u Pavlodaru rezultatom 1:1 (0:0) iako su je dva minuta delila od minimalnog trijumfa.

Domaćin se u prvom meču opredelio za nešto povučeniju igru, Crvena zvezda je imala veći posed lopte i pokušavala da iz poseda stvori šansu kojom bi ugrozila rivala ali jednostavno nije bilo završnog udarca.

Prvo poluvreme završeno je bez golova i slobodno se može reći da je na osnovu viđenog na terenu to i bio realan rezultat.

Nastavak nije doneo mnogo bolju igru, premda je bilo evidentno da Zvezda više želi gol. Kao rezultat veće žele i pritiska koji je vršila, ekipa Vladana Milojevića nagrađena je penalom koji je u 50. minutu skrivio Mario Maslać.

Neoprezan start bivšeg fudbalera Vojvodine i Borca doveo je do kaznenog udarca koji je u gol pretvorio Ričmond Boaći, najbolji strelac kvalifikacija za oba evropska takmičenja.

Napadač Crvene zvezde tukao je snažno u gornji levi ugao gola koji je čuvao reprezentativac Kazahstana Lorija, a kako golman Irtiša nije bio kadar da zaustavi loptu Boaći je upisao peti pogodak na trećem takmičarskom meču u novoj sezoni.

Ništa nije ni slutilo na to da će Irtiš uspeti da ugrozi Zvezdu i stigne do gola, ali je neshvatljiv potez Dušana Anđelkovića u drugom minutu nadoknade napravio problem.

Levi bek Crvene zvezde nije uspeo da zahvati loptu glavom, a utisak je da je bez potrebe napravio pokret rukom i skrivio penal koji je domaćinu omogućio da dođe do izjednačenja.

Siguran izvođač najstrože kazne bio je Stefan Živković koji je na taj način ostavio Irtiš u igri uoči revanša koji je na programu sledeće nedelje.

Gol koji je Zvezda dala u gostima svakako ima težinu, ali ostaje gorak ukus zbog načina na koji je ispuštena pobeda.

Revanš susret na programu je za sedam dana a pre toga će biti održan žreb za treće kolo kvalifikacija posle kojeg će Zvezda saznati ime potencijalnog rivala.