Hrabra Zvezda se neporažena vraća iz Londona!

Fudbaleri Crvene zvezde odigrali su nerešeno protiv Arsenala u Londonu u utakmici četvrtog kola Lige Evrope.

Ekipa Vladana Milojevića odigrala je još jedan hrabar meč protiv velikana iz Londona i sasvim zasluženo je izbegla poraz.

Arsen Venger izveo je gotovor identičan tim kao u Beogradu, a Zvezda je još jednom pokazala da može da igra na evropskom nivou. Imali su crveno-belih nekoliko sjajnih šansi da čak i pobede, ali Boaći, Radonjić, Srnić i Savić nisu pogodili.

Na drugoj strani, golman Crvene zvezde Milan Borjan bio je sjajan u nekoliko situacija protiv Olivijea Žirua, a Entoni Le Talek je sredinom drugog dela spasao čist gol sjajnom intervencijom.

Crveno-beli su zadržali drugo mesto u H grupi, sada imaju 5 bodova, jedan više od BATE Borisova koji je izgubio sa 5:2 od Kelna u Nemačkoj. Arsenal je prvi sa 10 bodova, a Keln sada ima 3.

Zvezda u pretposlednjem kolu 23. novembra gostuje BATE Borisovu u Belorusiji.

Utakmica na Emiratima počela je pritiskom Arsenala, ali je i Zvezda brzo zapretila pošto je u trećem minutu Radonjić sjajno prošao i umalo proigrao Boaćija.

Zvezda je imala i veliku podršku od nekoliko hiljada svojih navijača na tribinama.

Prvu veliku šansu imao je Arsenal u 11. minutu. Žiru je na prvoj stativi dobio odličan pas, ali je Borjan sjajnom intervencijom spračio vođstvo domaćina.

Nemanja Radonjić dobio je nekoliko upotrebljivih lopti u prvoj četvrtini utakmice, ali je napravio nekoliko grešaka.

Zvezda je uspela da odbije prvi nalet Arsenala, pa je usledio nešto mirniji period meča.

Zvezda je igrala defanzivno i pretila je iz kontre, a u 36. minutu Radonjić je pokazao koliki potencijal poseduje. Fantastično je prošao kroz sredinu i dodao do Srnića, ali je njegov udarac išao po sredini gola i golman Arsenala je odbranio.

Minut kasnije Vujadin Savić je pogodio prečku. Lopta je stigla do njega na levoj strani, bio je u odličnoj poziciji i pokušao je glavom da lobuje golmana Arsenala koji je zakačio loptu koja je potom pogodila okvir gola.

U poslednjem minutu prvog dela Zvezda je imala ogromnu šansu. Kanga je idealno uposlio Boaćija, a Zvezdin napadač promašio je u situaciji jedan na jedan sa golmanom Arsenala.

I drugo poluvreme počelo je u sličnom ritmu kao i prvo. Zvezda je igrala sve hrabrije, ali nikako nije mogla do vođstva.

Srnić je pokušao u 51. minutu posle dodavanja Kange, a pet minuta kasnije Radonjić je ponovo pokazao koliko je brz, ali mu je falio završni pas.

U 64. minutu Arsenal je imao najveću šansu na utakmici. Vilšir je prošao pored Stojkovića na levoj strani, pogrešio je i Savić i činilo se da je gol siguran pošto je Vilšir prebacio Borjana. Ipak, u poslednjem trenutku Le Talek je fantastičnom reakcijom.

Usledio je period meča u kojem je Arsenal pritiskao, ali se Zvezda sjajno branila. 20 minuta pre kraja Milić je zamenio Kangu, a sjajnu priliku imao je Boaći devet minuta pre kraja, ali je šutirao pored gola.

U samom finišu Račić i Pešić dobili su šansu sa klupe, a Zvezda je do kraja hrabrom igrom zadržala bod.