Novak u trećem kolu Rolan Garosa

Najbolji srpski teniser, Novak Đoković, plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske pošto je bio bolji od Portugalca Soze sa 3:0 u setovima (6:1, 6:4, 6:3). Naredni protivnik će mu biti Argentinac Dijego Švarcman.

Viktor Troicki je izgubio od Gruzijca Basilašvilija sa 3:0 u setovima (7:6, 7:6, 7:6).

Đoković je do četvrte pobede u isto toliko međusobnih duela sa Sousom došao posle dva sata i sedam minuta igre minuta igre.

Drugi teniser sveta protiv Portugalca odigrao je prilično kvalitetan meč, diktirao je igru, solidno je servirao, ali pre svega bio je dobar na servis protivnika.

Đoković je ostvario 34 vinera, a uz to imao je 24 neiznuđenih greške. Sa druge strane, Sousa je ima 15 direktno osvojenih poena i 21 neiznuđenu grešku.

Tok meča:

16.07 -Kraj meča! Novak treći set dobija sa 6:3 i u tri seta nakon dva sata i osam minuta pobeđuje Portugalca Sozu.

16.03 - Potvrđuje brejk srpski teniser i vodi sa 5:3. Soza servira za opstanak u meču.

15.55 - Đoković dolazi do brejka i prednosti od 4:3.

15.49 - Najduži gem na meču dobija Novak izjednačava na 3:3.

15.38 - Soza osvaja nešto duži gem i vodi sa 3:2.

15.32 - I Novak i Souza su osvojili svoje servis gemove pa je rezultat 2:2 u trećem setu.

15.28 - Viktor Troicki ponovo je nakon taj-brejka izgubio, ovoga puta drugi set, sa 7:6 (7:2) nakon 53 minuta igre.

15.24 - Prvim as udarcem na meču, Novak izjednačava na 1:1 u trećem setu.

15.19 - Treći set Portugalac otvara osvojenim servis gemom i prednošću od 1:0.

15.13 - Nakon 44 minuta igre u drugom setu, Novak Đoković dolazi do 6:4 i prednosti od 2:0.

15.05 - Portugalac smanjuje na 5:4. Novak će servirati za osvajanje drugog seta.

15.02 - Sa samo jednim izgubljenim poenom, srpski teniser osvaja gem na svoj servis i vodi sa 5:3, Soza servira za opstanak u drugom setu.

14.59 - Siguran servis gem za Sozu koji smanjuje na 4:3.

14.56 - Potvrđuje osvojeni brejk Đoković svojim servis gemom i vodi sa 4:2.

14.51 - Treći uzastopni put jedan teniser uzima brejk protivniku, ovoga puta ponovo to radi Novak i vodi sa 3:2 u drugom setu.

14.48 - Portugalac uzvraća brejkom i izjednačava na 2:2.

14.44 - Brejk Đokovića u trećem gemu drugog seta u kom vodi sa 2:1.

14.40 - Viktor Troicki je nakon 52 minuta igre izgubio prvi set od Gruzijca Basilašvilija sa 7:6.

14.37 - Bez izgubljenog poena Novak izjednačava na 1:1.

14.35 - Soza drugi set otvara osvojenim servis gemom.

14.30 - Nakon 29. minuta igre, Đoković osvaja prvi set rezultatom 6:1.

14.25 - Uspeva Portugalac da dođe do prvog gema na meču i da produži prvi set smanjivši na 5:1.

14.19 - Potvrđen brejk i novi servis gem za srpskog tenisera koji vodi sa 5:0. Soza će servirati za opstanak u prvom setu.

14.16 - Novi brejk za Đokovića koji vodi sa 4:0.

14.11 - Potvrđuje Novak brejk i osvojenim servis gemom dolazi do prednosti od 3:0.

14.06 - Kao i protiv Granoljersa, Đoković i protiv Soze, odmah na startu oduzima servis i vodi sa 2:0.

14.03 - Novak sigurnim servisom kao i udarcima sa osnovne linije osvaja prvi servis gem na meču i vodi sa 1:0 u prvom setu.

13.52 - Podbacivanje novčića pripalo je Đokoviću pa će prvi na servisu biće sprski teniser.

13.49 - Oba tenisera izašla su na "Suzan Lenglen" stadion na zagrevanje.

Turnir na Rolan Garosu se igra za ukupni nagradni fond od 16.790.000 evra.